Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васВолодимир ХОРУЖИЙ: "Коли справи говорять самі за себе…"

Володимир ХОРУЖИЙ: "Коли справи говорять самі за себе…"

( 9 Votes )

У жовтні минуло півтора року від дня призначення Володимира Хоружого на посаду голови райдержадміністрації. У своєму першому інтерв’ю на питання про рішення стати головою РДА Володимир Хоружий зазначив: «Ніколи не думав, що буду головою районної державної адміністрації, та в державі настали складні часи, почуваюсь покликаним на служіння народу України. Це шанс зробити багато добрих справ». 

За півтора року роботи результати, безперечно, є. Про них – далі у розмові.

– Володимире Івановичу, час, у який Вам довелося очолювати Володимиреччину, нелегкий. Це і виклики громадськості щодо прозорості роботи, і суспільно-політична нестабільність, а ще – нові та незрозумілі для громади децентралізаційні процеси. Яке майбутнє Володимиреччини в цьому аспекті?

– Справді, голова РДА, певно, мав би бути найменше зацікавлений у ефективному процесі об’єднання громад. Проте думаю спочатку на перспективу як звичайний житель Володимиреччини. В об’єднаній громаді успіх буде пропорційний ефективній роботі кожного, де вже не можна буде працювати в тіні, бо ж від цього буде залежати якість медицини, освіти, доріг – добробуту громади в цілому. Так простіше буде спрямувати кошти на першочергові об’єкти і т. д. Власне, всі ці моменти наша робоча група багаторазово обговорювала з громадами – ми виїжджали до населених пунктів, де у форматі живого діалогу намагалися зрозуміти нову і непросту для всіх нас реформу. Звісно, були питання, на які достеменно ніхто не може дати відповіді. Проте зрозуміло одне – процес об’єднання громад неминучий, і рано чи пізно все одно доведеться це робити. За перспективним планом у межах Володимиреччини відбудеться утворення 6 територіальних громад із центрами у Вараші, Володимирці, Рафалівці, Більській Волі, Городці та Воронках. Нині селищними та сільськими радами вже прийнято 18 рішень щодо згоди на об’єднання, 6 – щодо відмов об’єднуватися, у 9 сільських радах питання досі знаходиться на обговоренні.

– Ви обіцяли організувати публічну і відкриту роботу РДА. Наскільки Вам це вдалося ?

  Власне, для цього створені всі умови. Вважаю найяскравішим показником у цьому напрямку роботи систему публічних закупівель «Prozorro». За результатами роботи наш район став кращим з кращих у системі проведення електронних закупівель «Prozzoro». Так, найбільшу кількість закупівель оголошено саме на Володимиреччині. Економія бюджетних коштів при цьому склала близько 900 тис. грн., що є найкращим показником серед районів області.

Для своєчасного та повного висвітлення роботи райдержадміністрації та зворотного зв’язку з жителями Володимиреччини створено офіційний сайт Володимирецької РДА http://www.volodrda.gov.ua/, який, до речі, визнаний одним із кращих в області за критерієм інформативності. З недавнього часу робота райдержадміністрації висвітлюється і в соціальній мережі «Facebook».

– Ще зовсім недавно громадськість переймалася проблемами з організацією гарячого харчування учнів шкіл району. Чи вдалося вирішити ситуацію на сьогодні?

– Так, з 28 листопада у 33 загальноосвітніх навчальних закладах Володимиреччини, які розташовані на території, що відноситься до категорії забруднених земель внаслідок Чорнобильської катастрофи, розпочате харчування. Ще в 10 ЗНЗ району, які не належать до зазначеної категорії, з початку 2016-2017 навчального року організовано одноразове гаряче харчування за кошти місцевого бюджету та з інших джерел, не заборонених законодавством.

– А як у нас у районі із інвесторами?

– Зазначу, що Володимиреччина серед районів має стабільно зростаючий соціально-економічний показник у порівнянні з аналогічним періодом минулого року: з 17-го місця нині маємо 8-ме. Для інвесторів наш район спочатку цікавий галузями сільського господарства та промисловості. Саме сюди внесено найбільші обсяги інвестицій. Якщо говорити мовою цифр, то у жовтні прямі іноземні інвестиції становили понад 2 млн. дол. США, капітальні інвестиції – близько 40 тис. грн. Задля зростання загального обсягу внутрішніх та іноземних інвестицій в економіку Володимирецького району було розроблено Програму розвитку інвестиційної діяльності на 2016-2018 роки. Діють підприємства «Рівень Агро», «Захід-Центр-Трейд», які регулярно сплачують податки до бюджету.

У лідерах Володимиреччина і по залученню коштів державного бюджету. Так, на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій залучено понад 4 млн. грн., на здійснення заходів щодо соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, – близько 7 млн. грн. До того ж, у наш район спрямована й обласна частка  (біля 4 млн. грн.) та кошти фонду регіонального розвитку (близько мільйона гривень). Разом із співфінансуванням обласного та районного бюджетів загальна сума складає близько 20 млн. грн., а загальна сума кошторисів даних об’єктів – біля 100 млн. грн. Це будівництво шкіл, капітальні ремонти медичних, освітніх закладів та закладів культури.

– Ще одним болючим питанням для громади Володимиреччини є питання правопорядку. Чи вдалося зробити певні кроки для поліпшення ситуації?

– Питання правопорядку і надалі гостро стоїть на порядку денному. У свою чергу, Володимирецькій РДА завдяки спільним зверненням вдалося у 2016 році відновити Володимирецьке відділення поліції. Проте ліквідувати щось завжди легко і швидко, а для налагодження роботи потрібен певний час.  Я думаю, що володимирчани найближчим часом відчують, що в нас зявилася поліція.

– Вам вперше за історію Володимиреччини пощастило зустріти Президента України…

– Так, я щасливий, що нам вдалося у січні 2016 року забезпечити відкриття законсервованого лікувально-поліклінічного корпусу загальною вартістю понад 35 млн. грн., на яке вперше в історії Володимиреччини завітав Президент України. До того ж, об’єкт став переможцем конкурсу на кращі будинки і споруди, збудовані на території України у 2016 році. Мабуть, увага Президента до лікарні у поліській глибинці, все ж, свідчить про хороший результат роботи – поліпшення умов роботи лікарів та надання якісних лікувальних послуг пересічним жителям. Так і повинно бути.

– Які відносини з органами місцевого самоврядування?

З органами місцевого самоврядування роботу будую на засадах законності та дотримання чинного законодавства. Намагаюся всім пояснити, що працювати чесно – можна і варто, а закон не тільки треба поважати, а й виконувати, бо це інвестиція у майбутнє.

РДА спільно з сільрадами має ряд вдалих цьогорічних проектів, як-от проведення конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою», святкування Дня перемоги над нацизмом, а також відновлення ювілейного 5-го етно-тур-фестивалю «Бурштиновий шлях».

Знаю і про проблемні моменти у населених пунктах. Так, проведено конкурси та забезпечено рух маршрутних транспортних засобів усією територією району, вирішено проблемні питання з транспортним сполученням у Половлях, Степангороді, працюємо над забезпеченням перевезення пасажирів з інших населених пунктів.

– Знаю, що особливу увагу приділяєте учасникам АТО…

– Так, практично на кожній оперативній нараді контролюю, щоб учасникам АТО приділялася належна увага, оперативно реагую на скарги. Завдяки цьому вже понад 90% учасників АТО забезпечені земельними ділянками для будівництва та обслуговування і землями сільськогосподарського призначення. Розроблена програма соціальної підтримки учасників АТО, здійснюються відповідні виплати. До речі, постійно здійснюється роз’яснювальна робота серед населення щодо популяризації служби у Збройних силах України. Для посилення мотивації прийнята відповідна програма щодо виплат 5000 грн. особі, що виявила бажання підписати контракт. На жаль, районна рада на остатній сесії призупинила ці виплати, і мені дуже шкода, бо хлопці зазвичай на ці кошти мали змогу придбати собі якісну військову амуніцію. Усім категоріям, у тому числі й учасникам АТО, надання всіх видів соціальних допомог, нарахування субсидій та соціальних виплат здійснюється вчасно. Також відкрито офіс безоплатної правової допомоги у смт Володимирець, де всі бажаючі, в першу чергу учасники АТО, мають можливість безкоштовно користуватися послугами юриста.

– Чим, на Вашу думку, ще може пишатися Володимиреччина?

  Найперше Володимиреччина має пишатися мирним життям та стабільністю. Щомісяця виконуються планові завдання по надходженню доходів загального фонду по району, що на сьогодні становить близько 120%. На відміну від області в цілому, де заборгованість сягає 6 млн. грн., в нашому районі відсутня заборгованість по виплаті заробітної плати по всіх підприємствах, установах та організаціях. Також повною мірою профінансовано енергоносії та комунальні послуги, що споживаються бюджетними установами та надаються бюджетним установам. 

За це все хочу подякувати перш за все всім державним службовцям, працівникам освіти, культури та медицини, які сумлінно виконують свою роботу, а також жителям району, що активно в цьому допомагали. Завдяки їм вдалося реалізувати багато корисних і цікавих проектів. Так, зусиллями багатьох відновлений та проведений V ювілейний фестиваль «Бурштиновий шлях», що популяризує Володимиреччину як інвестиційно привабливий туристичний об’єкт. Фестиваль відвідало більше 10000 осіб. 

За результатами акції «Не будь байдужим» Володимиреччина зібрала найбільший вантаж для допомоги військовим та цивільному населенню Луганщини – більше 20 тонн продуктів харчування, шкільного приладдя та миючих засобів.

Успішно проведені заходи щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней. Власникам свиней, у яких були вилучені тварини, виплачена компенсація.

Володимиреччина успішно склала іспит із перевірки стану готовності органів виконавчої влади та підрозділів ДСНС щодо дій у разі надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру.

У школах району оновлено парк комп’ютерної техніки з підключенням до мережі Інтернет, тож нині всі школи забезпечені сучасною комп’ютерною технікою.

У двох лігах чемпіонату району з футболу бере участь 25 команд – це найбільша кількість серед районів області. Також Володимиреччину неодноразово відзначали як один з кращих районів у популяризації спорту та футболу зокрема.

Відділ державного реєстру виборців РДА отримав відзнаку від ЦВК за якісне проведення виборів, що свідчить про прозоре та демократичне проведення місцевих виборів, без скарг та зауважень. 

Це лише те, що нашвидкуруч пригадалося. Свідомо не буду перелічувати все, що зроблено, бо ще багато чого можна зачепити. Тож, мабуть, справи говорять самі за себе.

– Що хотілося б побажати жителям Володимиреччини?

– Перш за все хочу привітати всіх із прийдешніми Різдвяними та Новорічними святами. Побажати всім, щоб  прийдешній рік був радіснішим, щасливішим і кращим за минулий. Щоб усі були в доброму здоров’ї, мирі і злагоді. І наостанок – нагадати всім читачам євангельську заповідь: «Не судіть, та не судимі будете, бо яким судом судите, таким будете судимі; і якою мірою міряєте, такою і вам будуть міряти».

– Дякую за розмову.

Розмовляла Вікторія ЧЕРПАК.
 

Коментарі   

 
+8 # Гість 30.11.2016, 16:46
підкажу до слів мера,що дорога на Городець стала проїздною. за літо змінилась. хай не ідеальна.але економія на ремонтах ходової вдчутна. придумайте фестиваль в Тьолковичах чи Бишляку і зробіть туди дорогу теж!
Відповісти
 
 
+3 # Володимир Хоружий 30.11.2016, 17:25
Дякую за пропозицію. Саме так і заплановано на наступний рік фестиваль "Бурштиновий шлях" на черговій станції Біле, звісно будемо намагатися підлатати дороги.
Відповісти
 
 
+22 # Гість 30.11.2016, 17:44
:o вже поперек горла та назва Бурштиновий. така біда через нього. назвіть Фестиваль Кукушки чи ще якось. але не бурштиновий.
Відповісти
 
 
+16 # Гість 30.11.2016, 17:49
Поясніть,чому припинено проплату контрактнікам? хто піде на службу при таких розкладах???
Відповісти
 
 
+18 # Гiсть 30.11.2016, 18:39
Тому що жоден депутат сам не хоче захищати і своїх дітей не відправить.

А ви - лoхи служіть з морально-етични х міркувань!
Відповісти
 
 
+22 # Гість 30.11.2016, 20:34
Дайош повістки депутатам!!!!! Хто "ЗА"? Місько давай план по контракту!!!
Відповісти
 
 
+16 # Гiсть 01.12.2016, 19:44
На наступну сесію запросіть Миська із пакетом документів на контракт і ПОІМЕННЕ голосування: Ви "ЗА" підписання контракту???
Відповісти
 
 
+12 # Гість 30.11.2016, 20:53
Згода це ганьба для району!!!! :cry:
Відповісти
 
 
+2 # Гість 01.12.2016, 16:50
управління економікою району нагадує лекцію по зоотехнії-як правильно доїти корову.Лектор говорить,що необхідно спочатку помити вимя корови,а далі його витерти при цьому муляж корови Він ложить на спину :D :D
Відповісти
 
 
+8 # Гість 01.12.2016, 18:29
Що тендери на перевезення пасажирів провели - дякую. Але до Вас просьба щоб перевізники виконували свої рейси не тільки до Вараша, але і інші рейси. На цю тему я можу багато розказувати... А то виходить в Зарічненському районі автобуси їздять майже з кожного села кожен день в Рівне з села Річки (90 жителів) ходить автобус на Рівне кожен день, а в нас із Села де 500 жителів не кожен день ходять атобуси у Волордимирець. Чому? Відповідь жду вже 28 днів після звернення в РДАе
Відповісти
 
 
0 # Гість 01.12.2016, 22:45
Ніколи не думав, що буде головою... :lol: А хабарі хто 2місяці тягав в область і в шоколадну адміністрацію разом з депутатом верховної зради? А вишиванку одягати, то потрібно заслужити і немільйонами в декларації та зляканими статейками на цьому сайті. :-x А тепер по порядку: 1.В децентрацізації правильно - не зацікавлений бо посаду втратить, тому й нема в нас до цього часу жодної обєднаної громади; 2.Відкрита робота - це коли усі працівникі залякані, що бояться слово сказати? О, так це результат! А компютери на мільйон грн. чому через ПРОЗОРО не купили, а через "хакєр" відмили?; 3.Усі райони й Україна з 1вересня харчують, бо тендер до НовогоРоку лише, а хоружий лише місяць буде, а потім Україна буде з 10січня харчувати, а хоружий знов тендерами займатиметься до 28квітня думаю, а тоді в травні 3тижні похарчує. ОЦЕ ЗДОБУТОК!!!;
Відповісти
 
 
0 # Гість 01.12.2016, 22:56
4.Аж 40тис.грн. капітальних інвестицій - велика сума для району :lol:, а підприємства, що згадані, на папері лише. Землю за копійки разом з Хоружим скупляють, дурячи пенсіонерів-кол госпників; 5.Депутати собі пишуть, що вони відновили, хоружий собі, а воронківці й далі усіх лупашать та гвалтують, а вараш наркотою торгує у фламінго :-x ; 6.Шоколадний давно обкакався зі своїми ревормами, мільярдами, заводами та пароходами. Приїхав? То нехай би хоч по 100 баксів кожному дав хто там мерзнув(крім хоружого звичайно, бо він своє на компіках вернув); 7.Які можуть бути відносини, коли я цар і завжди правий, а всі інші сміття, а не люди. Але нам маленьким напісяти на царів, риємо собі потроху, щоб з хлібом перезимувати; 8.Які 90%? Які ділянки? Брехун. Тут читаю Савоніка всі відправляють воювати, а Домінікін відвоював, а хоружий з сином? А ні. Він тут почувається покликаним компіки втридорога на школи продати через дружину-мільйон ершу;
Відповісти
 
 
+18 # Гість 05.12.2016, 08:13
От бляха, вміння писати гучні заголовки за півтора року в РДА навчилися. Крім заголовку я ще прочитав автора статті та все стало на свої місця, як у тій вразі: сама придумала - сама образилась. Вікторія - працівник апарату РДА, а це означає, що сам собі питання наперед придумую, потім уся адміністрація на них відповідає, якщо відповідь не подобається то всьо знищуємо. А Віснику чи Вістям Рівненщини(тощо )на камеру в прямому ефірі та щоб питання наперед не були підготовані? Слабо? Отоді видно стане, хто що робив півтора роки. Чи економіку району піднімав чи на лікарняному семінари по метлайфу примусово серед освітян у селах району проводив
Відповісти
 
 
+5 # Гість 05.12.2016, 16:03
Оце правильно сказав. От візьмемо голова райради Ковенько за 5 років ніразу не то що інтерв'ю, але й звіт не надрукував. (ВИДАЛЕНО МОДЕРАТОРОМ)
Відповісти
 
 
+15 # Гість 05.12.2016, 08:23
«Ніколи не думав, що буду головою...» Ха-ха-ха! :P (ВИДАЛЕНО МОДЕРАТОРОМ)
«...суспільно-п олітична нестабільність. ..» то часом не (ВИДАЛЕНО МОДЕРАТОРОМ)її створив разом зі своєю кААліцією доларових мільярдерів? (що обіцяв три роки тому? Війну за 2тижні закінчити? Виконав? Завод в Ліпецку закрити? Виконав? От і беруть з нього приклад усі по вертикалі. Декларацію Яніцького бачили? Муляренка? А у нашого тільки жінка мільйонер, а сам він бідний?)
Далі й читати не хочу той брЄд. :cry:
Відповісти
 
 
0 # Slavk0 05.01.2017, 18:46
То хай би Юлю президентом вибрали. Ти вже давно з маССковсікім акцентом в "Рікасє" бояришнік купував би. А на Новий рік в телевізорі слухав привітання пуйла з косою.
А так сидиш в теплі на (ЙЕНЗУРА) і строчиш коментарі в інтернет, без заблокованих сайтів. Але ж все тобі не так, бо Порошенко не зробив "всьо зашибісь".
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 88 гостей на сайті