Авторизація

HomeНаше життяЗустрічі для васНа Володимиреччині зростає кількість ДТП

На Володимиреччині зростає кількість ДТП

( 0 Votes )

 

14 квітня працівники ДАІ відзначили своє професійне свято. З такої нагоди «Володимирецький вісник» зустрівся з начальником ВДАІ Кузнецовського МВ (з обслуговування міста Кузнецовськ та Володимирецького район) УМВС в Рівненській області Андрієм Катериничем.

Андрію Володимировичу, розкажіть, будь ласка, які порушення ПДР серед наших водіїв є найпоширенішими?

– Найбільше таких, що впливають на безпеку дорожнього руху та провокують ДТП: керування в нетверезому стані, порушення правил обгону, переїзду перехресть. Окремим питанням стоїть й те, що часто кожне село має ніби власні правила дорожнього руху, які часто розходяться із загальноприйнятими. Простіше кажучи, це проблема існування не правил, а їхньої відсутності. Тому насамперед треба говорити в принципі про питання орієнтації в ПДР серед наших водіїв.

Громадяни якого віку найчастіше порушують правила поведінки на дорозі?

– Молодь від 14-ти до 25 років, вони наші найактивніші порушники. І серед них – в першу чергу водії мопедів та мотоциклістів. Такі найчастіше не обирають безпечну дистанцію з іншим транспортним засобом, розвивають надто велику швидкість, що й призводить до ДТП. А беручи до уваги, що більшість юнаків їздить на мотоциклах без спеціальних захисних шоломів, рівень травматизму зростає. Ми постійно з цими горе-водіями проводимо профілактичні роботи, спілкуємось, намагаємось пробудити в них розуміння того, що водій на дорозі відповідає не лише за своє життя, а й за життя та безпеку інших учасників дорожнього руху. Однак сучасна молодь мало прислухається до порад. З початку поточного року оштрафовано вже 30 водіїв двоколісного транспорту.

Наскільки знаю, рік почався не надто втішно: чи не в кожному номері газети публікується інформація про ДТП в районі…

– Так, з початку року в районі сталося аж 8 ДТП, в яких 10 громадян отримали тілесні ушкодження різної тяжкості. Для порівняння: в минулому році за цей період – лише 1 ДТП. Також за цей період вже зафіксовано 247 порушень ПДР. Більшість з них – за керування в нетверезому стані та за невиконання вимог проїзду перехрестя, недотримання правил дорожніх знаків. Однак не лише водії автомобілів та двоколісних транспортів порушують правила дорожнього руху. До адміністративної відповідальності з початку року вже притягнуто й 25 пішоходів та 17 велосипедистів. Адже вони теж часто створюють аварійну ситуацію на дорозі.

Хоча штрафи і підвищились, особливо за керування ТЗ в нетверезому стані, але, судячи з Ваших слів, водіїв це не надто лякає…

– На жаль, ви праві. Раніше штраф за таке порушення складав до 3400 грн., тепер – до 5900 грн. Але кількість оштрафованих за керування в нетверезому стані не зменшилась. Для таких безвідповідальних водіїв не страшні навіть штрафи…

Нещодавно працівники ВДАІ по всій області спільно з дорожніми та комунальними службами проводили перевірку дорожніх табличок-доповнень, що не відповідають держстандартам. Які результати перевірки у нас в районі?

– Спільно з КП «Аква» та філією «Володимирецький райавтодор» працівниками ДАІ в районі було виявлено та демонтовано близько 10 таких табличок.

У зв’язку з подіями в Україні всі правоохоронні органи переведено на підвищений режим реагування. А як тепер працює ВДАІ?

– Ми теж працюємо в посиленому режимі. Через це більшу увагу звертаємо на ТЗ із транзитними номерами та номерними знаками з інших регіонів. Перевіряємо так звані «підозрілі» автомобілі – такі, що мають тонування скла, або які керуються підозрілими на вигляд молодиками.

Зараз саме йдуть весняно-польові роботи. Селяни часто користуються саморобними тракторцями. Державтоінспекція карає таких «Кулібіних»?

– Наша мета в першу чергу не карати, а проводити роз’яснювальну роботу. Але, звичайно, відсутність реєстрації транспортного засобу в органах ДАІ тягне за собою штраф. Вже з початку року оштрафовано близько 5 водіїв саморобних тракторів за порушення реєстрації та відсутність номерних знаків. На перший раз працівники ДАІ проводять профілактичну бесіду, попереджають водіїв про факт порушення і штрафують лише таких, що систематично не дотримуються наших порад.

Болюча проблема для володимирчан: центр селища прямо таки окупували автомобілісти та мотоциклісти з числа молоді. Жителі центру постійно скаржаться на гул моторів, імпровізовані гонки та не надто культурну поведінку їхніх власників. Це якось контролюється працівниками ДАІ?

– У підпорядкуванні ВДАІ сьогодні – 600 км доріг по району і 100 км дороги по Кузнецовську. І якщо в 2010 році атестованих працівників ДАІ у нас було 12, то на сьогодні – лише 6. Цього, звичайно, дуже мало, щоб «бути скрізь». Так, райцентр у нас на особливому рахунку. У Володимирці ми постійно проводимо відпрацювання, особливо в святкові та вихідні дні. З 16 години вечора по 4 годину ранку ми перебуваємо в посиленому режимі перевірки спокою на дорогах – саме в цей період часу відбувається найбільше порушень.

Сьогодні правоохоронні органи, в тому числі і працівники ДАІ, на жаль, не мають особливого авторитету серед населення. Чи ваша служба намагається виправити цю ситуацію?

– Ми давно вже співпрацюємо з Кузнецовською громадською організацією «Дорожній контроль». Вони допомагають нам проводити профілактичні заходи з водіями з різних питань; члени цієї організації співпрацюють з нами не лише на території міста, а й по всьому району. Періодично відділ ДАІ організовує зустріч з перевізниками, де обговорюються проблемні питання.

Що б Ви побажали нашим читачам?

– Насамперед дотримуйтесь правил дорожнього руху, на чому б ви не їхали. Зараз Україна хоче йти в Європу, але рівень відповідальності за свою поведінку у багатьох надто низький. Тому моє побажання – треба починати із самовиховання. Адже людину можна судити по тому, як вона веде себе за кермом. Хотілося б бачити більше сумлінних учасників дорожнього руху, більше взаємоповаги серед них.

Колегам своїм бажаю в будь-яку пору року – і в тепло, і в холод – також сумлінно виконувати свою роботу, щоб вона завжди була оцінена людьми, щоб вона рахувалась достойною, бажаю стабільності на роботі і в сімях.

Дякую за бесіду та з професійним святом Вас!

 

Олена СТЕЛЬМАЩУК

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 101 гостей на сайті