Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєМама вела в перший клас, а тато ніс із випускного...

Мама вела в перший клас, а тато ніс із випускного...

( 5 Votes )

Віддзвеніли останні дзвоники в школах, складені останні шкільні іспити, активно вчиться матеріал до ЗНО, а паралельно кипить підготовка до випускного балу – найяскравішої події в житті новоспеченої дорослої людини. При такому тісному графіку подій в житті випускника, коли немає часу і вгору глянути, звісно, організація самого свята лягає на плечі батьків

В яку ж копієчку увіллється сьогодні святкування випускного вечора? Така визначна подія буває один раз у житті, тому батьки на своїх чадах не економлять. 

Статистика показує, що цього року випускний бал подорожчав відсотків на 20. Нині зібрати дитину до випускного буде коштувати в середньому від 3000 гривень.

Сьогоднішній індустрія моди пропонує широкий асортимент випускного вбрання для дівчат. В ході польових досліджень було виявлено, що ціни різні – від 180 гривень і до безконечності. Все залежить від примх випускників та гаманця їхніх батьків. Сьогодні, як відзначила продавчиня випускних платтів, з якою я спілкувалася, попитом користуються вечірні та коктейльні плаття.

Дівчатка зараз більш прагматичні, купують плаття з розрахунком, що воно стане в нагоді ще не раз. Середня ціна нарядів, що купуються до випускних вечорів – 600-800 гривень. Це і у Володимирці, і в Рівному, констатує реалізатор.

Дівчата дуже рідко купують собі вбрання тут, на місці. Майже всі їздять до Луцька. Там вибір значно цікавіший. Загалом вбрання обходиться десь близько 1000-1500 гривень. Бувають випадки, коли дівчата запасаються кільками нарядами – на урочисту частину і на святкування. А ще ж і на наступний день треба щось зручне та святкове, каже випускниця колегіуму Діана Вознюк.

До плаття слід підібрати красиве клубне (вечірнє) взуття, ціни на яке теж різні – від 300 гривень і вище (теж десь у межах 500 гривень).

Далі – зачіска, макіяж, манікюр... Салон краси приблизно обійдеться у 250-300 гривень із сімейного гаманця.

Зібрати до урочистого святкування юнака-випускника теж недешево: костюми – від 700 гривень; туди ж сорочка (від 120 гривень), взуття, краватка... От і рахуйте.

І це лише витрати на самого випускника. А ще ж би й самим батькам пірячко прибарахлити...

Замовлення віньєтки (від 280 гривень), оператора (від 130 гривень з випускника), плюс символічні подарунки вчителям, класному керівнику, першій вчительці… Тут залежно від закладу, але суми надто не відрізняються в середньому 200 гривень з випускника. А ще – оренда приміщення, в якому буде проходити святкування випускного балу. Це від 350 грн. з самого винуватця свята та від 250 грн. з кожного члена родини, що буде запрошений до столу. А запрошують обох батьків, та сестру-брата-хлопця-дівчину-хресного-хресну….

До речі, стосовно столу. Відомо, що останніми роками випускники святкують свої шкільні бали не в школі, а в кафе-барах. Тому є пояснення – школа не повинна нести відповідальність за дітей, яких вже випустила (без імен, але таку думку розповсюджують самі вчителі поміж своїх випускників); та й стан шкільних їдалень чомусь саме на момент випускного вечора не відповідає санітарним нормам, через що по всій Україні заборонено святкування в навчальних закладах.

Цю ситуацію начальник Кузнецовського міжрайонного управління ГУ ДСЕС у Рівненській області Василь Степанчук прокоментував так:

– Відомі випадки виникнення групових захворювань під час святкування випускних вечорів у навчальних закладах. Зокрема, 21.06.2008 року у школі с.Озеро Володимирецького району під час святкування випускного вечора захворіли 20 осіб (у тому числі 2 дитини у віці до 15 років). Страви готувались у шкільній їдальні, продукти закуповували батьки. При бакобстеженні осіб, що готували страви, в однієї з матерів знайшли сальмонелу ентерітідіс, яка і стала джерелом інфекції та через продукти викликала захворювання. Основною причиною спалаху було порушення технології приготування їжі та санітарних правил для даного закладу. Сприяли виникненню групового захворювання і недотримання правил особистої гігієни та зберігання продуктів при високій температурі.

Тому на підставі п. 5 ст. 63 Закону України “Про освіту” від 23.05.1991 року № 1060-ХІІ (де зазначено, що «об'єкти освіти і науки, що фінансуються з бюджету, а також підрозділи, технологічно пов'язані з навчальним та науковим процесом, не підлягають використанню не за призначенням»), та п. 3.19. ДСанПіН, здача в оренду території, будівель, приміщень, обладнання, підприємствам, установам, організаціям іншим юридичним та фізичним особам для використання, що не пов'язано з навчально-виховним процесом, не дозволяється.

Отак-то. Взагалі трохи дивакувато виглядає святкування випуску зі школи, але не в школі. Вважається, що саме кафешки, бари та ресторани (в яких туалети нерідко розташовані по принципу «роздягалка – через дорогу лазня») мають з радістю прийняти в своїх стінах всіх бажаючих. А чи відповідають ці розважальні заклади санітарним нормам і чи є в них умови для приготування продуктів – це нікого не цікавить.

Але, як зазначає випускниця Софія Рикун, «випускники нашої школи кожного року випускний святкують в кафешці, тому ні мої батьки, ні я не засмутились з цього приводу». А деякі школи в районі взагалі відмовилися від другої частини випускних балів (застілля).

З алкоголем на святі теж свої нюанси. Забагато, замало, треба, не треба... Завжди так було, є і буде – як випускник відчув подих свободи та дорослого життя, йому враз хочеться це відсвяткувати, а «що за свято без алкоголю, – обурюється випускник без імені. – Я розумію переживання батьків, але ж можна якось дати нам вже трохи самостійності. Попереду іспити ЗНО, немає часу напиватись. Просто дайте нормально відсвяткувати! Як-не-як, випускний у кожного лише один в житті. Хочеться розслабитись на всі 100%».

Та знаємо ми і той ковток свободи, коли, трапляється, дівчата напиваються в елегантні дрова, а хлопці підтримують один одного, коли йдуть додому. Про подібну поведінку випускників вже навіть анекдоти ходять: «Так, крок, ще крок, давай, давай... люба, поглянь! Наш синок повернувся з випускного!»

Очевидець (не побажав назватися) каже: «Встав уранці, бо не спалось. Виходжу покурити, а там ідуть ці ось… випускниці… випускна стрічка тримається чи не лікті, плаття обірване, взуття в руках… У нас такого не було». Отже, керуємось принципом «все добре в міру». Хорошого вам святкування!

Зі святом вас, випускники! Будьте гордістю своїх батьків!

Олена Васильєва,

спеціально для «Володимирецького вісника».

 

Коментарі   

 
+3 # Guest 31.05.2013, 19:59
Добрий день,шановний автор!Уважно прочитав вашу статтю.Мені здається що ви педагог по освіті. В усякому разі на цю думку мене наштовхнула манера написання Вашого твору.Невже в нас так все запущено,це іх що в школі стільки років цьому вчили,просто жах,я і не знав.Завжди думав що наша молодь-наше майбутнє,а тут...І ще "У нас такого не було",а пригадайте свій випускний.Було, було...З повагою до всіх Веселий Кіт Вася.P.S.Віднос но порушення п.5 ст.63 Закону Украіни "Про освіту" та п.3ДСанПіН то кожноі суботи в Володимирецьком у колегіумі збираються місцеві новоруші для занять спортом попередньо вигнавши з спортивного залу школярів які там знаходяться,але це нормально Закон у нас не порушує тільки лінивий.
Відповісти
 
 
0 # Гість 24.11.2013, 13:34
:-x :zzz :P :-x :cry: :-*
Відповісти
 
 
+3 # Гість 25.11.2013, 17:48
Як це "здача в оренду не дозволяється"? А як же магазин канцтоварів і продуктів в колегіумі? Все в нашій країні можна, особливо з мовчазної (чи відкритої) згоди наших можновладців. Василь Степанчук вже займався колегіумувським магазином, та в нього нічого не вийшло, може у вас вийде?
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 51 гостей на сайті