Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєВасиль Яніцький: "У мене немає "своїх" і "чужих" – є мої виборці, що довірили обстоювати їх інтереси" (+скан)

Василь Яніцький: "У мене немає "своїх" і "чужих" – є мої виборці, що довірили обстоювати їх інтереси" (+скан)

( 0 Votes )

 

«Володимирецький вісник» у попередньому номері (а також на своєму сайті Polissya.Net) опублікував статтю авторитетної журналістки Галини Тєтєнєвої  «Реформи: нас покинуло УВГ».

Автор піднімає гостре питання, що тягне за собою негативні соціальні та економічні наслідки.

Йдеться про реорганізацію Володимирецького управління водного господарства, що відбувається в ході реформи, яку проводить Державне агентство водних ресурсів України, внаслідок якого сотня людей залишається без роботи, а районний бюджет без ще одного джерела надходжень.

У матеріалі  є справедлива критика та біль за долі людей.  Є також натяки на факти корупції при ліквідації управлінь, а саме занижені ціни на техніку та наміри розпродати її своїм людям. Автор лише не торкається чомусь економічного підґрунтя проведення цієї реформи, курсу на оптимізацію роботи Агентства, який відбувається в руслі загальнодержавних процесів.

Натомість вона робить висновок, що причиною ліквідації управлінь в Дубровицькому та Володимирецькому районах є бажання народного депутата України Василя Яніцького зробити приємне своїм зарічненським землякам, оскільки нині створене об’єднане УВГ розмістилося в Зарічному.

І хоча вона наводить слова Олега Бабича про те,  що із трьох УВГ  саме Зарічненське споживає електроенергії на 1 млн 243 тисячі гривень, Дубровиця на 500 тисяч, а Володимирець – на 200 тис., тобто,  Зарічне в системі водгоспу виконує найбільший об’єм робіт та обслуговує найбільшу площу меліорованих земель, все ж додає власний коментар: «На його місці (на місці народного депутата – прмітка авт.) і я поступила б так: своя сорочка ближче до тіла. Яніцький хоч що-небудь зробив для свого Заріччя. А депутат Полюхович що лишив Зарічному? Свою батьківщину треба піднімати».

Здавалося б, чому б пані Галині не взяти коментар у самого Василя Яніцького, спитати, чи втручався він у справи реорганізації УВГ на території округу? Адже наш депутат – людина надзвичайно доступна, лише у лінивого виборця немає номера  його телефону.  От і дізналася б журналістка про те, що він справді не стояв осторонь, а намагався втрутитися, звертався  до голови Державного агентства з проханням вишукати можливості збереження управлінь в районах та робочих місць у них.  Я надаю редакції відповідь Василю Петровичу від Мінекології  України з приводу його звернення щодо ліквідації Дубровицького УВГ (сканкопії можна побачити на сайті www.polissya.net). 

Якось так «з-за вуха» пані Галині хочеться нав’язати читачеві думку про те, нібито Василь Яніцький віддає пріоритет  у своїй діяльності інтересам земляків-зарічненців, що немає нічого спільного з реальністю.  Всі кошти на соціально-економічний розвиток 5-ти адміністративних одиниць округу депутат ділить пропорційно й рівномірно. До того ж не одноосібно, а разом із керівництвом та районними депутатами. Те ж саме стосується коштів ДФРР, власного БФ «Наш край» та інших джерел, звідки він активно притягує усі роки кошти в округ. Цифри розподілу цих коштів ми регулярно доносимо до читача.

– Що стосується мене, то я, як і кожна людина, навіки душею й думками з рідним краєм, землею, що зростила мене, де живуть мої рідні й друзі. Проте, що стосується моєї депутатської діяльності, то я тут керуюся лише питаннями доцільності  й справедливості розподілу коштів,  які вдається «добути» в Києві. Біда лише в тому, що проблем – не міряно, а кошти – обмежені. Тому якось покроково намагаємося спільно з керівництвом районів рухатися у плані вирішення критичних питань громад, – каже народний депутат. – Звичайно, по ходу розподіл коштів залежить від кількості й важливості проектів, що подаються районами. Але в кінцевому рахунку ми витримуємо баланс інтересів.

До честі автора, вона підкреслює позитивні зміни, що відбуваються в окрузі із обранням Василя Яніцького до парламенту.  Однак слова механізатора Івана Івановича наводять на думку, що депутат просто таки ворог народу. До того ж, чи є такий механізатор насправді – це ще питання, адже автор чомусь не називає його прізвище.

– Я на всіх рівнях піднімаю питання залучення інвестицій та створення нових робочих місць  на Поліссі, бо це найболючіше питання краю. На жаль, ситуація наразі лишається плачевною, – коментує депутат. – Тим більше намагаюся втрутитися в процеси скорочення робочих місць. Але існує економічна доцільність та державні інтереси, які мають враховуватися нами.

 

 

 

 
 Оксана СЛОБОДЗЯН.

 

Від редакції. Публікуючи авторський матеріал Галини Тєтєнєвої «Реформи: нас покинуло УВГ», створений на замовлення редакції, ми не мали на меті когось принизити чи звинуватити у махінаціях, а лише розібратися у першопричинах тих реформ, наслідком яких є ліквідація підприємства та робочих місць.

Що стосується особистої образи депутата на газету за дану статтю, то знову ж таки: ця публікація не є «замовленням» проти Василя Петровича, наклепом чи позицією «ображеної» редакції. Прізвище народного депутата Василя Яніцького неодноразово звучало з вуст саме працівників УВГ і в Дубровиці, і у Володимирці; і працівник УВГ Іван Іванович аж ніяк не міфічний персонаж, а цілком реальна людина, яка просила не вказувати його прізвища через побоювання можливого тиску з боку адміністрації УВГ на нього.

Журналісти мають право зберігати таємницю авторства свого джерела, а хороший редактор має відстоювати особисту гідність і ділову репутацію свого журналіста, якщо його працю називають «брєдом». Тим паче, і слова механізатора, і авторський коментар Г.Тєтєнєвої є оціночними судженнями.

Нагадаємо, оціночними судженнями, за винятком образи чи наклепу, є висловлювання, які не містять фактичних даних, зокрема критика, оцінка дій, а також висловлювання, що не можуть бути витлумачені як такі, що містять фактичні дані, з огляду на характер використання мовних засобів (зокрема вживання гіпербол, алегорій, сатири). Оціночні судження не підлягають спростуванню та доведенню їх правдивості і не є предметом судового захисту чи спору.

Так, прізвище народного депутата, який дійсно чимало зробив і робить для нашого округу, не варто було б цитувати у такому негативному контексті. Але це є пряма мова респондента, з яким спілкується журналіст. А озвучена ним інформація, критична оцінка певних фактів і недоліків, які, будучи вираженням суб’єктивної думки і поглядів відповідача, не можна перевірити на предмет їх відповідності дійсності і спростувати, вважаємо, становить суспільний інтерес у контексті реорганізації районних управлінь водного господарства. Європейський Суд з прав людини неодноразово наголошував, що преса може і має право поширювати інформацію, яка становить суспільний інтерес, а висловлювання окремих осіб, навіть чутки, можуть використовуватися як належне джерело інформації.

Судіть самі: згідно з передавальним актом Дубровицького УВГ основних засобів автомашина КАМАЗ-5410, 1988 р.в. по залишковій вартості коштує 1908 грн, автокран КС-3575, 1992 р.в. – залишкова вартість 10150,2 грн, екскаватор Борекс-2203, 2008 р.в. – залишкова вартість 48876,5 грн, майстерня – 59274,72 грн, гараж – 67521,94 грн. Список дешевого майна можна продовжувати. По документах сума нарахованого зносу на техніку і майно скоро фактично перекриє його первісну вартість, і тоді все, що роками купувалося-будувалося за державні кошти (наші з вами податки) можна списати і продати. Нагадаємо: за словами працівника вся техніка справна, на ходу. Чи не піде скоро це все народне добро з молотка?

Ми не стверджуємо, що тут вбачаємо якісь порушення в нарахуванні амортизації чи зумисному заниженні ціни (цим мають займатися ревізори і за потреби відповідні органи). Ми інформуємо населення району, що повноцінної структури, яка займалася водною господаркою, захистом від повеней, розчищанням доріг взимку, в районі наразі немає. Чи справиться з усім тим господарством дільниця – поживемо-побачимо. А що буде з майном і приміщеннями, і чи обґрунтований суспільний інтерес (і увага газети) до цієї теми, – як вважаєте, читачі?..

 

Коментарі   

 
+9 # Гіcть 08.08.2018, 19:48
Думаємо, що це лише початок брудних замовних статей про кандидатів в Президента та депутатів. І ніякий Європейський суд з прав людини не заборонить ВВ заробляти гроші. Хоч і брудні, але як кажуть - вони не пахнуть.
Відповісти
 
 
-9 # Сергій СКІБЧИК 08.08.2018, 20:14
Хто думає? Назвіться, будь ласка.
Відповісти
 
 
+13 # Гіcть 08.08.2018, 20:38
Читач :-)
Відповісти
 
 
-2 # Гіcть 08.08.2018, 20:43
Читач, така ж реальна людина, як Іван Іванович, що просив не вказувати свого прізвища. Цитую: "Озвучена читачем інформація це оцінка певних фактів і недоліків, які, будучи вираженням суб’єктивної думки і поглядів відповідача, не можна перевірити на предмет їх відповідності дійсності і спростувати, вважаємо, становить суспільний інтерес... а висловлючання окремих осіб, навіть чутки, можуть використовувати сь як належне джерело інформації". Чи не так?
Відповісти
 
 
-9 # Сергій СКІБЧИК 08.08.2018, 21:55
Тоді назвіть замовника статті і суму брудних грошей, отриманих за цю публікацію, Читачу, інакше це вже буде не оціночне судження, а наклеп.

П.С. А що, у нас вже вибори почалися і ви знаєте кандидатів у президенти і депутатів?
Відповісти
 
 
+13 # Гіcть 09.08.2018, 02:48
Замовник - див. кому вигідно, сума - див. прайс-лист редакції + бонуси за згадку публічних людей.
ПС. Вибори і починаються з брудних та рекламних статей.
Відповісти
 
 
+1 # Сергій СКІБЧИК 09.08.2018, 09:06
Пустопорожня відповідь. Ви просто троль і провокатор, який якраз і готується до виборів, відточуючи свої гнилі навички тролінгу в таких от коментарях.
Жодної конкретики, жодного факту, лише припущення і звинувачення на адресу журналістів - аби лише відволікти увагу читача від головного: у нас в районі доруйновують рештки колись потужного народного господарства. Але ж таким "читачам" без імені треба щоб про це менше знали й задумувався, бо тоді їхнім господарям буде легше робити свій брудний бізнес.
Вирізали всі асфальт ні заводи, розвалили потужну переробку на крохмало-патоко вому заводі, немає вже жодного цегельного заводу, розвалили торфобрикетний, автоклав, призначений для переробки продукції місцевого садівництво, десь пропав, хлібопекарня та м'ясопереробка і ті занепадають, бо їх витиснути більш сильні конкуренти - але кого то хвилює? Тут он явний ворог є: редакція, яка посміла десь когось покритикувати, а за згадку відомого прізвища одразу отримала тавро продажної преси.
Отак і живемо, люди, вже й в Інтернеті правлять бал такі от "читачі", в яких пуста голова, зате язик підвішений і руки навчені шльопати такі брехливі звинувачення - бо ж анонімні, навчені рвати зі спини, як шакали.
Прийдіть в редакцію та скажіть все, що справді знаєте, на широкий загал - ми влаштуємо вам круглий стіл і запис дамо на сайті. Слабо, анонімний Читачу?
Відповісти
 
 
+11 # Гіcть 09.08.2018, 10:28
Не знаю, що там у Вас в районі занепадає, але по селах будують будинки, купують Бехи, Крузери та Мерси. А ті, хто розвалював економіку району досі на керівних посадах в районі та м.Вараш. Про них - ні слова. Ці прізвища ви і так знаєте, але боїтеся об'єктивно про це писати. Яніцький мені до одного місця, але чітко видно однобокуватість висвітлення інформації. Напишіть щось про людей Партії регіонів, Батьківщини, Нашої України що були і є у владі і про колгоспи хоч один чи асфальтний завод. Конкретно: хто в чому винен. Ну так як в цій статті про Яніцького. Тоді і сядемо за круглий стіл. Слабо?
Відповісти
 
 
-1 # Сергій СКІБЧИК 09.08.2018, 14:18
Тобто знов щоб хтось за вас щось зробив, а ви, сидячи в крузері чи в мерсі, тільки критикували?
Якщо не буде доріг у районі і шляхобудівельни х дільниць, по чому ті меси їздитимуть?
А як про Василя Петровича написано? Йому хтось дорікає у бездіяльності?
Щодо чиновників: у вас інформація про їхні діяння чи бездіяння? Давайте документи (конкретно хто в чому винен) в прокуратуру, в НБУ, у пресу, але не займайтеся диванним патріотизмом.
І перестане троллінгом займатися, ви жодного слова по суті викладених у матеріалах фактів не сказали.
Відповісти
 
 
+10 # Гіcть 09.08.2018, 15:19
При чому тут диванний патріотизм? Схоже на подвійні стандарти. По ліквідації УВГ провели розслідування, опитали людей,інший район знайшли кошти відвідати. Вам для початку теми: ліквідація колись потужного Агробуду і розпродаж землі, приватизація ШБД і порізка асфальтного заводу, ліквідація Володимирецьтор фу, Крохмале-патокв ого заводу, Комбікормового і т.д. За кожним із них стоїть певний керівник які керують по даний час успішно на цьому збагатившись, і жодної статті у ВВ. Чому? Знову диванні експерти винні? Чи поганому танцюристу...
Відповісти
 
 
-9 # Сергій СКІБЧИК 09.08.2018, 19:02
У тому й справа, що як тільки появився матеріал про реорганізацію УВГ, на нас одразу посипалися звинувачення у "замовності" матеріалу. І так щоразу, як торкаєшся проблемної теми. Що це: як у приказці "Ловіть злодія!" найголосніше кричить той, на кому шапка горить?..
Щодо розслідувань: є у вас факти - повідомте правоохоронні органи, які мають функцію від держави викривати злочини; наша основна функція - інформувати. У таких справах преса може бути помічником і громадським контролером. Ви ж не змушуєте лікаря виконувати функції поліцейського чи судді? Давайте кожен робити свою справу, а не підміняти когось.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 09.08.2018, 13:19
Мочи Скібчика,паразі та!!!
Відповісти
 
 
+6 # Гість 10.08.2018, 21:41
Доброго Дня!
Чому пані Галина, як хотіла написати правду і доказати що це не ЗАМОВНА стаття не звязалася з керівником Зарічненського УВГ? Не домовилась про зустріч? А приїхала коли певно знала що його не буде, бо на той день була заплановано виїзд комісії з реорганізації Дубровицького УВГ в повному складі, згідно наказу про реорганізацію, в Дубровицьке УВГ. Чи це просто збіг цікавий? На початку шляху в Зарічне пані Галині в Дубровиці сказали, що працює комісія з представниками Рівненського облводгоспу по Дубровицькому районі. Хоча поки їхала з Дубровиці до Зарічного то може й забула про що?
Відповісти
 
 
+3 # Гість 10.08.2018, 21:43
От ВАМ факти: по Дубровицькому УВГ внаслідок проведення інвентаризації направлені матеріали в Дубровицьке управління поліції, разом з копією акту інвентаризації та поясненням керівних та інших працівників Дубровицького УВГ.
Було прийняте рішення негайно підписати акти прийому передачі техніки, і перегнать до матеріально відповідальної особи, так як техніка працювала до 23-30год і ці години не були відображені в повному обсязі згідно договору надання послуг атотранспортом ДУВГ. Техніка повністю зношена до краю. І для її негайного ремонту, та недопущення повної руйнації хорошими керівниками, та з можливістю ефективного використання негайно відправлено, згідно АКТІВ ПРИЙОМУ ПЕРЕДАЧІ на Зарічне. Потрібно було зробити фото техніки всіх управлінь а тоді писать! З трактором К-700 взагалі окрема історія. Володимирецьком у УВГ потрібно два роки працювати з його спецфондом ( причому не витрачаючи ні гривні) щоб його відремонтувати. Зарічненське УВГ затрачує на ремонт техніки в рік більше 130т.грн., Дубровицьке 35т.грн, а про Володимирецьке краще змовчу щоб нікого не обідити. Спитайте дійсно в водіїв і трактористів! Вони Вам скажуть. Да і як потім вияснилось минулий керівник, підходив до водіїв і трактористів і хотів позабирать або обмінять завчастини (Володимирецьке УВГ) про що негайно сповістили чесні та відповідальні працівники для інвентиризаційн ої комісії, і ще якісь речі хотів забрать бо Він їх списав.
Відповісти
 
 
+4 # Гість 10.08.2018, 21:44
В Зарічненському районі використання меліорованих земель майже 90% завдяки справній інфракструктурі , яку втримали працівники Зарічненського УВГ. І працює на даний час три великих агрохолдинги. Коли попросили придивитись керівників агрохолдингів до Володимирецьких меліорованих земель, то вони відповіли: "Подивіться на насосну станцію Сопачів, і подивіться на меліоровані магістральні канали Володимирецьког о УВГ? По внутрігосподарс ькій сітці взагалі мовчу. Може колись як відновиться меліорована інфраструктура Володимирецьког о УВГ, то зайдем і туди працювать". Виконання власних надходжень: - Володимирецьке УВГ- біля 60 т.грн., Дубровицьке УВГ - біля 140 т.грн., Зарічненське вже за 700т.грн. станом на 1 серпня 2018р. Про ці цифри свідчать офіційні звіти.
Відповісти
 
 
+5 # Гість 10.08.2018, 21:44
Подивіться на адмінприміщення Володимирецьког о УВГ особливо по кабінетах і подивіться на Зарічненське УВГ. Там за рік повністю відновлені три кабінета і далі ремонтують. А в Володимирецьком у скоро стіни впадуть дякуючи "професіонально му керівнику меліоратору". І на остаток після переоформлення техніки і її капітального ремонту для забезпечення виконання потреб в ремонті меліоративної сітки Володимирецьког о району, Дубровицького району, техніка буде працювати в повному складі. На час повені вона буде справна на ділі а не на словах. Бо до Зарічного для ремонту деяку техніку дотягали і Зарічненське УВГ висилало на зустріч свою техніку з своїми акамуляторами. А околицями техніка їхала, щоб біди не наробити на дорогах загального користування.
Всім працівникам були пропоновані посади, але "крепкий і досвідчений" керівник Володимирецьког о УВГ не захотів їти далі працювать, бо зараз потрібно працювати, а не лози розводити на меліоративних площах!!! Хоча спочатку на конкурсну комісію подав заяву на оглядача ГТО. Потім передумав як стали приїзджати працівники Володимирецьког о УВГ з Зарічного і розказувати як в Зарічненському УВГ працюють працівники і які вимоги до утримання меліоративних систем і насосних станцій.
Відповісти
 
 
+3 # Гість 10.08.2018, 21:45
Про енергогосподарс тво насосних взагалі мовчу, щоб машиністів насосних установок не обідити. Бо люди хочуть працювати, і вони перейшли в Зарічненське УВГ. За свої кошти (з домівок від сімї відривали) щоб відремонтувати хоча би дрібницю, для того щоб світло було на насосній станції. А про ВІДКАЧКУ насосними станціями Володимирецьког о УВГ повеневих вод ще ціле оповідання написати можна, боялися провести тендер на електроенергію, краще хай людей топить зі слів "крепкого керівника". Для людей говорили всі кошти на південь їдуть а нам не дають. Так легше відмазатись ніж щось робити. На залишку Володимирецьког о УВГ постійно залишались кошти на електроенергію, і по вказівці керівника на них готовились довідки і їх забирали назад щороку. Хай думають тепер ті жителі Володимирецьког о району яких підтоплювало щороку і щовесни.
В всіх дільницях залишились бухгалтера з метою вчасного контролю і оплати ЄСВ до бюджетів районів, згідно працюючих працівників в районі. Знову факт що стаття пані Тетяни це її припущення із невідомо яким працівником, чи може щось інше...
Відповісти
 
 
+2 # Гість 10.08.2018, 21:45
І на кінець ніхто із працівників Зарічненського УВГ в тому числі і керівник ні разу не звертався до Василя Яніцького про допомогу щоб залишилось Зарічненське УВГ. Бо Зарічненське УВГ різні комісії перевіряли неодноразово по всіх виконаннях показників. При чому як обласні так і інші не менш цікаві!!! В УВГ вже два рази проводили аудит!!! А Василю Яніцькому хватає вирішувати проблеми виборців, при чому ми ні разу не чули щоб Він комусь відмовив. Даже й тоді коли хваткі керівники Дубровицького УВГ написали до нього листа, Він подав клопотання про його розгляд до Держводагенства . І в Зарічненському УВГ був після цього листа внутрішній аудит. За справедливість і поважають його жителі районів.
Дякую! Якщо ця стаття буде розміщенна тоді може в пані Тетяни і дісно припущення на вільну тему.
З повагою Віктор.
Відповісти
 
 
+6 # Гість 10.08.2018, 21:56
Вибачте забув!!! Працівники УВГ готові скинуться на 300 грн., щоб ще раз запросити пані Галину в Зарічне.
Відповісти
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 69 гостей на сайті