Авторизація

HomeНаше життяПро те, що хвилюєЧи оправдано зросли ціни у володимирецьких маршрутках?

Чи оправдано зросли ціни у володимирецьких маршрутках?

( 5 Votes )

Жителі району ще не встигли отримали обіцяні підвищені мінімальні зарплати в розмірі 3200 гривень, як уже отримали цінові «сюрпризи». Поряд із подорожчанням продуктів з 15 січня 2017 року різко подорожчав проїзд у громадському транспорті.

Уже в неділю водії окремих маршрутів возили своїх пасажирів за новими цінами. Відтак, проїзд з Володимирця до Варашу (27 кілометрів) коштує тепер 25 гривень (вартість проїзду здорожчала на 10 гривень, або на 67 відсотків).

Доїхати з Володимирця у Довговолю (5 кілометрів) коштує 7 гривень (було 4 гривні, проїзд зріс на 75%); із Заболоття в Кузнецовськ (7 км) квиток коштував 7 гривень, а став 8 гривень (ріст на 14 відсотків).

Перевізники також обіцяють підняти ціну і на міжміські перевезення (зокрема, до Києва). Так, на Рівне ціна у водіїв уже виросла від 85 до 120 гривень.

Поки що, за інформацією, наданою касиром Володимирецького автовокзалу, квитки в касі не подорожчали (нові ціни ще погоджуються в командитному товаристві «Рівнепас»). Касовий квиток до Рівного, станом на понеділок, найдешевший коштує 61 грн. 27 копійок, а найдорожчий (ранковий) – 74 гривні. Хоча водії в автобусах уже обілечують по нових цінах.

Підвищення вартості проїзду на приміські та міжміські перевезення не на жарт обурило жителів району. В одній із спільнот у соцмережі ще в неділю активно обговорювали різке подорожчання перевезень. Люди не розуміють, звідки перевізники беруть такі ціни. Тим паче на початку року обіцяли підняти ціну в середньому на 20 відсотків, а правлять за проїзд у 4 рази більше.

Ми спробували з'ясувати основну причину подорожчання. Органи місцевої влади не мають ні повноважень, ні впливу на формування тарифів на приміські та міжміські перевезення. Рівненська ОДА вже майже два роки не погоджує тарифи на пасажирські перевезення. Постановою КМУ № 240 від 25 березня 2015 року передбачено, що приватні перевізники самостійно формують ціну квитка.

У прес-службі Рівненської ОДА нам повідомили, що достовірна інформація по цінах на приміських та міжміських маршрутах області буде у вівторок у другій половині дня після наради з перевізниками області, і пообіцяли тоді ж надати коментар по темі начальника управління інфраструктури та промисловості РОДА Федора Мисюри. Про це одразу розкажемо нашим читачам.

Президент ГО «Союз перевізників України» у Рівненській області Валентин Демчук розповів, що причин підняття вартості проїзду на міжміські та приміські перевезення є декілька: підвищення цін на паливно-мастильні матеріалів, зріст мінімальних заробітних плат, відповідно, й триразове підвищення розміру податків.

– З 1 січня зріс розмір мінімальної заробітної плати, до якої в країні прив'язані всі податки. Для перевізників у цьому році податки зростуть утричі, окрім того, росте у ціні долар, а з ним — вартість пального та автозапчастин. Перевізники розуміють, що пасажири будуть невдоволені підвищенням тарифів, але це не примха підприємців. На відміну від інших, перевізники не можуть звільнити водіїв і платити зарплату у конвертах.

Тож закономірно, що ціни на проїзд у пасажирському транспорті теж зросли. Попередньо ми домовлялися з перевізниками, що ціни мають бути не більше 65 коп. за 1 км, тобто, у прив’язці 60 коп. за 1 км на міські перевезення та 65 коп. за 1 км на приміські перевезення. З 2015 року ціноутворення тарифів на проїзд для усіх категорій перевізників держава «відпустила». Тобто перевізник сам формує ринково обґрунтовану ціну на свої послуги. Однак мова йшла про те, щоб вони не були вищі  65 коп. за км., – зазначив Валентин Демчук.

– Але це поки що моя особиста думка, а не позиція «Союзу перевізників України», – зауважив Валентин Вікторович. – Наразі ми ведемо погоджувальну роботу з керівництвом облдержадміністрації та перемовини з перевізниками. Будемо просити їх адекватно фінансовому становищу наших громадян формувати ціну на проїзд, тому більш детально зможу розповісти про нові тарифи у вівторок під вечір.  Так само не можу й прокоментувати рішення конкретних перевізників у вашому районі і пояснити чому вони підняли ціну на проїзд на 60-70 відсотків замість анонсованих 20%. Якщо пасажирам здається така ціна завищеною або необґрунтованою, вони можуть звертатися в управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА або подавати скаргу в антимонопольний комітет.

Президент громадської організації перевізників сподівається, що все ж таки вдасться знайти порозуміння з усіма пасажироперевізниками області.

Ольга ПЕШКО

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

На даний момент 34 гостей на сайті